Bizi takip edin
|
EN

Kariyer Yönlendirme Merkezi

Sanal Kariyer Fuarı Ziyaretçi Kılavuzu

Ziyaretçi Olarak Nasıl Kayıt Olabilirim?

https://ekonomi.izfas.com.tr/tr adresinden kayıt olabilirsiniz.

Ana menüde “Ziyaretçiler” kısmından “Üye Ol / Davetiye” kısmını seçin.

Açılacak sayfada ilgili alanları doldurup “Kayıt Ol” butonundan kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Kayıt Olduktan Sonra Sisteme Nasıl Giriş Yapabilirim?

Ana sayfada “Ziyaretçiler” kısmından “Ziyaretçi Girişi” ni seçin.

Açılacak sayfada, ilgili alanlara sisteme kayıtlı e-mail adresinizi ve şifrenizi girip “Giriş Yap” butonundan giriş yapabilirsiniz.

 

Katılımcı Firmaların Listesini Nasıl Bulabilirim?

Ana menüde “Katılımcılar” kısmında yer alan “Katılımcı Listesi”ni seçin.

Açılacak sayfada fuara katılan tüm firmaların listesini bulabilirsiniz.

Ayrıca fuaye alanlarından (ana sayfa) giriş yapılabilen A Hol, B Hol ve C Hol alanlarını ziyaret ederek firmaların dijital stantlarının yerlerini görebilirsiniz.

 

Firma Stant Alanını Nasıl Ziyaret Edebilirim?

Fuaye alanlarından girişleri yapılan Hol alanlarını ziyaret ederek ilginizi çeken firmanın stant görselinin üzerine tıkladığınızda ilgili firmanın dijital stant alanını ziyaret edebilirsiniz.

 

Firma Stant Alanlarından Hangi İşlemleri Gerçekleştirebilirim?

Bu alanda yapabileceğiniz işlemler şu şekildedir:

  • Hakkında: Buradan firmaların paylaştıkları genel bilgilere ulaşabilirsiniz

 

  • Başvuru Formu: Sizlerden özgeçmiş almanın yanında, kendi hazırladıları başvuru formlarının da doldurulmasını talep eden firmalar, kendi web sayfalarında ve/veya sistemlerinde yer alan dijital başvuru formlarının linklerini bu alanda paylaşacaktır. Sadece özgeçmiş alan firmaların stantlarında ise bu alan boş olacaktır.

 

  • Galeri: Katılımcı firmalarımız, firmaları ile ilgili görselleri bu alanda paylaşacaktır.

 

  • Özgeçmiş Gönder: Bu alandan katılımcı firmalar ile özgeçmişinizi paylaşabileceksiniz. Özgeçmiş paylaşabilmek için yine bu alanda bulunan KVKK rıza metnini okumanız ve onaylamanız gerekmektedir.

 

  • Mesaj Gönder: Bu alandan anlık mesajlaşma sistemi üzerinden firma temsilcilerine sorularınızı iletebilirsiniz. Kendi panelinizden "Mesajlaşma" kısmından mesajlara erişim sağlayabileceksiniz.

 

  • Görüşme Talep Et: B alanından, firmanın görüşme takvimini görüp boş saatlerden uygun olan bir dilim için online görüşme talep edebilirsiniz. Online görüşme talebiniz firma temsilcisi tarafından onaylandıktan sonra o saat dilimi size ayrılacaktır.  Kendi panelinizde "Görüşme Listesi" kısmından görüşme takviminizi görüntüleyebilecek ve saati gelen görüşmeye bu alandan katılım sağlayabileceksiniz.

 

Sanal Kariyer Fuarı Kapsamında Firma Temsilcileri ile Nasıl İletişim Kurabilirim?

Sanal Kariyer Fuarı kapsamında firma temsilcileri ile 3 şekilde iletişim kurabilirsiniz:

  • Firma stant alanlarından bire bir mesajlaşarak.

Bu iletişim şeklinde yapacağınız yazışmalar sadece firma temsilcisi ve sizin tarafınızdan görüntülenecektir.

 

  • Online görüşme gerçekleştirerek.

Firmaların stant alanını ziyaret ederek “Görüşme Talep Et” kısmından görüşme talep edebilir ve görüşmenizin onaylanması halinde firma temsilcileri ile size ayrılan süre içerisinde online görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

 

  • Network alanında yer alan ortak mesajlaşma sistemini kullanarak.

Fuayede yer alan network alanından o sırada fuar içerisinde yer alan tüm ziyaretçiler ve firma temsilcileri ile mesajlaşabilecek ve/veya bu alanda yapılan tüm yazışmaları okuyabileceksiniz. Bu alanda gerçekleştireceğiniz tüm yazışmalar diğer ziyaretçiler ve firma temsilcileri tarafından okunabilecektir. Herkese açık olan canlı bir görüşme seçeneğidir.

 

Online Görüşmeler Nasıl Gerçekleşecek? Nelere Dikkat Etmeliyim?

-Sanal Kariyer Fuarı kapsamında yapılacak online görüşmelere katılabilmek için bilgisayarınızın kamerasının ve mikrofonunun açık olduğundan emin olun.

-Online görüşmeler İZFAŞ sisteminden gerçekleştirildiği için öncesinde bilgisayarınıza veya telefonunuza bir uygulama indirmeniz gerekmemektedir.

-Bazı durumlarda, bilgisayarlar veya ağlar, kamera ile görüşme sırasında güvenlik duvarları tarafından engelenebilmektedir. Benzeri durumlarla karşılaşmamak için öncesinde güvenlik duvarı ayarlarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

-Firma temsilcileri ile gerçekleştireceğiniz görüşme başlangıç saatini geçirmeden sisteme bağlanmanızı tavsiye ederiz. Görüşmeye 5 dakikadan daha fazla geç kalmanız halinde görüşmeniz iptal olabilir.

-Görüşmeyi başlatabilmek için kullanıcı panelinizde yer alan “Görüşme Takvimim” içerisindeki ilgili görüşmenin üzerine tıkladığınızda sistem sizi otomatik olarak görüşmeye alacaktır.

-Sanal Kariyer Fuarı kapsamında katılımcı firmalarımızın gün içerisinde gerçekleştirebilecekleri canlı görüşme sayısı kısıtlı olduğu için öncesinde katılımcı firmaları incelemenizi ve ilginizi çeken firmalardan olabildiğince erken görüşme talebinde bulunmanızı tavsiye ederiz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.