Staj Başvurusunda Yapılması Gerekenler

İçinde bulunduğumuz Korona Virüs (Covid 19) salgını nedeniyle alınan tedbir kuralları gereği hali hazırda devam eden stajlara ara verilmiştir. Covid 19 riski ortadan kalkana kadar yeni staj başvuruları kabul edilmeyecektir.

 

Staj başvurusu için gerekenler:

* Firma tarafından imzalanıp kaşelenmiş ve staj komisyon üyelerinden birisi tarafından imzalanmış STAJ KABUL FORMU 3 fotokopisi (Kariyer Yönlendirme Merkezi web sayfasında Stajlar - Formlar kısmından temin edilebilir)

* Kimlik fotokopisi (Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet)

* 1 Adet vesikalık resim

* Genel Sağlık Sigortası Beyanı (Kariyer Yönlendirme Merkezi web sayfasında Stajlar - Formlar kısmından temin edilebilir)

Staj için gereken tüm belgeler Kariyer Yönlendirme Merkezi'ne staja başlamadan en geç 2 hafta önce teslim edilir.

 

Staj yapılacak kurum, stajınız süresince sigorta priminizin üniversite tarafından ödeneceğini veya stajınızın zorunlu olduğunu belgelendirmenizi talep ederse Kariyer Yönlendirme Merkezi ana sayfasında yer alan ZORUNLU STAJ ONLINE BAŞVURU FORMU nu doldurmalısınız. Talep edilen belgeler ertesi gün saat 13:30’dan sonra Kariyer Yönlendirme Merkezinden alınabilir

 

Not:

* Staj belgeleri en geç staj başlangıç tarihinden 2 hafta önce teslim edilir. Geç teslim edilen staj başvuruları ve belgeleri alınmayacaktır.

* Sigortalar sadece haftanın ilk günü başlatılır. Öğrenciler staja hafta ortası bile başlasalar sigortaları o haftanın başında başlatılır.

* Staj Kabul Formunun orijinali ilgili bölümün staj komisyon üyelerine öğrenci tarafından teslim edilecektir.

* Staj başlangıcında staj yerine teslim edilmek üzere sigortalandığınızı belirten “İşe Giriş Bildirgesi” öğrenci tarafından Kariyer Yönlendirme Merkezinden teslim alınacaktır.

* Staj başvuru evrakları teslim edildikten sonra süre uzatma talepleri kabul edilmemektedir.

* Staj bitiminde Stajyer Değerlendirme Formu, staj yapılan kurumun kaşesi ve imzası olan kapalı zarfta teslim edilmelidir. (Zarfsız ve imzasız getirilen formları değerlendirmeye alınmayacaktır)

* Staj raporları ilgili bölümün Staj komisyon üyelerine öğrenci tarafından teslim edilecektir.

* Staj ile ilgili konularda 0232 488 84 29 numaralı telefonu arayabilir ya da staj@ieu.edu.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

HABERLER